Na ujęciu wody w Zaborowicach trwa wykonywanie nowego otworu studziennego. Prace wykonywane są w oparciu o „Projekt robót geologicznych na wykonanie otworu studziennego nr 3 oraz zlikwidowanie zużytej studni nr 1A na terenie ujęcia wód podziemnych z utworów czwartorzędowych w miejscowości Zaborowice, gmina Bojanowo”. Jest to pierwszy etap działań w kierunku poprawy funkcjonowania systemu wodociągowego na obszarze zasilanym ze stacji uzdatniania wody w Zaborowicach, tj. dla miejscowości: Zaborowice, Czechnów, Parłowice, Sułów Mały, Karolewo i Szemzdrowo.


