Zakończyły się prace polegające na modernizacji jednej z głównych przepompowni ścieków Gminy Bojanowo- przepompowni 2.1 Pakówka DPS.
Obiekt ten tłoczy ścieki z miejscowości Kawcze, Gierłachowo, Golinka, Golina Wielka oraz z niewielkiej części Bojanowa, bezpośrednio do Oczyszczalni Ścieków w Gołaszynie.
Prace modernizacyjne polegały na wymianie kompletnego wyposażenia przepompowni, montażu nowej rozdzielnicy zasilająco- sterowniczej, montażu nowego kręgu polimerobetonowego ,oraz na zagospodarowania terenu przepompowni (lampa oświetleniowa, ogrodzenie oraz położenie kostki brukowej).
Prace wykonała firma Hydro-Partner Sp. z o.o. z Leszna oraz firma P.P.H.U. EDA Edmund Czarnecki ze Śmigla.